Szukaj

środa, 22 sierpnia 2012

Piękne dłonie

Na internecie jest wiele ciekawych artykułów o pielęgnacji dłoni.  Polecam zagłębić się w temacie, ponieważ   dłonie są naszą wizytówką i świadczą czy o siebie dbamy.

Poniżej przedstawię Wam moje sprawdzone sposoby dotyczące pielęgnacji.


1. Zawsze sprzątam i zmywam w rękawiczkach.
Niestety ten zwyczaj praktykuję od niedawna co było moim wielkim błędem. W codziennym nawale obowiązków mamy do czynienia z wieloma środkami chemicznymi. Proszek, płyn do mycia naczyń i inne środki do sprzątania nie są obojętne dla naszych dłoni. Odkąd zaczęłam myć naczynia i sprzątać w rękawiczkach stan moich dłoni znacznie się polepszył.

 Wskazówki:
  •  Używajcie do zmywania naczyń delikatnych płynów, najlepiej senitive.
  •  Przy wyborze rękawiczek gumowych starajcie używać się tych bezlateksowych (lateks może uczulać). 
  • Osobiście polecam Wam stosowanie rękawiczek winylowych do drobnych prac domowych. Najlepiej je kupować w sklepach z zaopatrzeniem medycznym. 
  • Mój patent na to, aby rękawiczki gumowe nie pękały przy dłuższych paznokciach  - wybierajcie o rozmiar lub  dwa większe od Waszego normalnego rozmiaru dłoni. Ja mam rozmiar dłoni S, a kupuję rękawiczki w rozmiarze L. 
  • Obieranie warzyw  zalecam w rękawiczkach. Zwłaszcza ziemniaków, czy też marchewki. Rękawiczki uchronią nas przed  zabrudzeniem i zafarbowaniem dłoni czy też nawet drobnymi  skaleczeniami. 
 2. Nie zapominam o codziennej pielegnacji.

Zawsze przynajmniej wieczorem stosuję krem do rąk. Raz  w tygodniu wykonuję peeling i kładę maseczkę.
Co drugi dzień grubiej smaruję dłonie kremem do rąk i nakładam na nie na min 2 godz. (najlepiej na całą noc) rękawiczki bawełniane.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz