Na internecie jest wiele ciekawych artykułów o pielęgnacji dłoni. Polecam zagłębić się w temacie, ponieważ dłonie są naszą wizytówką i świadczą czy o siebie dbamy.
1. Zawsze sprzątam i zmywam w rękawiczkach.
Niestety ten zwyczaj praktykuję od niedawna co było moim wielkim błędem. W codziennym nawale obowiązków mamy do czynienia z wieloma środkami chemicznymi. Proszek, płyn do mycia naczyń i inne środki do sprzątania nie są obojętne dla naszych dłoni. Odkąd zaczęłam myć naczynia i sprzątać w rękawiczkach stan moich dłoni znacznie się polepszył.
Wskazówki:
- Używajcie do zmywania naczyń delikatnych płynów, najlepiej senitive.
- Przy wyborze rękawiczek gumowych starajcie używać się tych bezlateksowych (lateks może uczulać).
- Osobiście polecam Wam stosowanie rękawiczek winylowych do drobnych prac domowych. Najlepiej je kupować w sklepach z zaopatrzeniem medycznym.
- Mój patent na to, aby rękawiczki gumowe nie pękały przy dłuższych paznokciach - wybierajcie o rozmiar lub dwa większe od Waszego normalnego rozmiaru dłoni. Ja mam rozmiar dłoni S, a kupuję rękawiczki w rozmiarze L.
- Obieranie warzyw zalecam w rękawiczkach. Zwłaszcza ziemniaków, czy też marchewki. Rękawiczki uchronią nas przed zabrudzeniem i zafarbowaniem dłoni czy też nawet drobnymi skaleczeniami.
2. Nie zapominam o codziennej pielegnacji.
Zawsze przynajmniej wieczorem stosuję krem do rąk. Raz w tygodniu wykonuję peeling i kładę maseczkę.
Co drugi dzień grubiej smaruję dłonie kremem do rąk i nakładam na nie na min 2 godz. (najlepiej na całą noc) rękawiczki bawełniane.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz