Poniżej podam wam moje sprawdzone wskazówki, aby wykonać smacznego mintaja lub pangę na obiad.
1. Rybę smażymy lekko rozmrożoną.
Po zakupie filetów np. mintaja każdy opłukuję pod bieżącą wodą, aby pozbyć się z nich glazury i lodu.
2. Osuszanie
Przed panierowaniem rybę kroję na mniejsze kawałki, a następnie dokładnie osuszam ręcznikami papierowymi.
3. Dobrze rozgrzana patelnia z większą ilością oleju lub oliwy.
Przed włożeniem ryby w panierce na patelnię upewniam się, że jest ona bardzo mocno rozgrzana. Stosuję zasadę, że najpierw włączam palnik elektryczny, kładę na nim patelnię z ok. 2-3 łyżkami oliwy i dopiero wtedy zaczynam się brać za przygotowywanie ryby. w trakcie przygotowywania filetów moja patelnia odpowiednio się nagrzewa.
4. Przewracam rybę na drugą stronę dopiero, gdy panierka na patelni się zbrązowi.
5. W trakcie smażenia uzupełniam minimalnie oliwę. Nie pozostawiam patelni bez tłuszczu, aby ryba nie przywarła. Rybę przewracam na drugą stronę dopiero, gdy dolana oliwa mocno się rozgrzeje. (Świeżo dolana oliwa ma "obniżoną" temperaturę).
Mam nadzieję, że moje wskazówki komuś się przydadzą :).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz